O mnie


Od dziecka interesowały mnie motocykle i z czasem moje zainteresowania przerodziły się w pasję, która po latach szkolnych zmieniła się w zawód na pełen etat… a nawet dwa 🙂

Własną działalność pod nazwą Zakład Elektromechaniczny założyłem w 1989 r. z siedzibą w Tucholi. Na początku zajmowałem się przezwajaniem silników elektrycznych, elektronarzędzi i sprzętu AGD. Na przestrzeni lat zakres świadczonych usług rozszerzył się na regeneracje prądnic do Junaka, a później do innych motocykli korzystających z prądnic Boscha, Lucasa, Millera i in. Z czasem podjąłem się również regeneracji głowic, wałów, całych silników i restauracji kompletnych motocykli.

W 2007 r. zakład przeniosłem do Bladowa, gdzie mieszkam. Specjalizuję się w motocyklach angielskich i przez mój warsztat przewinęło się już ich wiele, takich jak Norton, BSA, Matchles, Triumph, Royal Enfield, Ariel, AJS, Panther, Rudge czy Vincent HRD. Od wielu lat urlop spędzam na motocyklu podróżując po Polsce i Europie. Posiadam ich kilka, w tym BSA A7 z 1954 r., Junaka M10 z wózkiem z 1963 r., Triumph’a Legenda TT z 2002 r. i Triumph’a T100R Daytona z 1969 r.

Od kilkunastu lat aktywnie działam w Tucholskim Stowarzyszeniu Pojazdów Zabytkowych i angażuję się w organizację corocznej Wystawy Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, która odbywa się w połowie lipca. Od 2013 r. jestem członkiem Old Bike Club Poland (zrzeszony z The Vintage Motor Cycle Club), który skupia głównie miłośników zabytkowych motocykli brytyjskich i organizuje znaną w weteraniarskim gronie „Drogę Kaszubską”.

Wszystkich miłośników brytyjskich motocykli, którzy potrzebują pomocy w remontach swoich maszyn zapraszam do kontaktu. Obiecuję, że jeżeli tylko czas pozwoli, postaram się pomóc. Życzę miłego przeglądania strony.

Pozdrawiam, Jarek Stybaniewicz.